نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

درباره مرکز محاسبات

مرکز محاسبات دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، موفق به طراحی و پیاده‌سازی سیستم رایانش ابری گردید. این سیستم در فروردین ماه سال 1395 پس از افتتاح توسط ریاست محترم دانشکده به بهره‌برداری رسید.

این سیستم با هدف سرویس‌دهی به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و مراکز صنعتی کشور طراحی شده است. این فضای ابری قادر است مسائل علمی و مهندسی را که نیاز به محاسبات قوی و پیچیده دارد حل نماید. به همین دلیل از آغاز طراحی این سیستم یک تیم متخصص روی پیاده‌سازی نرم‌افزارهای موردنیاز مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین بخش صنعت فعالیت نموده است، به‌طوریکه تاکنون نرم‌افزارهای کاربردی مختلفی روی سیستم نصب گردیده و آماده سرویس‌دهی می‌باشد.

در حال حاضر عضویت در سایت مرکز محاسبات به دو بخش تقسیم می‌گردد.

بخش اول سرویس‌دهی به دانشجویان و پژوهشگران دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران است که برای انجام پایان‌نامه و تحقیقات خود نیازمند استفاده از سیستم‌های محاسبات سریع می‌باشند. بدیهی است ارائه خدمات پردازشی منوط به احراز شرایط مورد نیاز مرکز بوده و مرکز در این زمینه اختیار کامل دارد.


بخش دوم در صورت وجود منابع، قسمتی از منابع موجود برای استفاده کاربران خارج از دانشکده در نظر گرفته شده است. هزینه استفاده از سیستم برای این کاربران براساس نیازمندی‌های آن‌ها و مبتنی بر حجم استفاده خواهد بود. 

مرکز محاسبات دانشکده علوم و فنون نوین، با بهره گیری از نیروهای با تجربه و تیم فنی قوی، خدمات کاملی را در زمینه طراحی، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های کلاستر و همچنین ابر محاسباتی ارائه می‌نماید.